To w jakim otoczeniu przebywamy, jest ważne już od pierwszych dni życia małego człowieka. Oczywiście, kluczowe role pełnią miłość oraz troska najbliższych, ale aranżacja codziennej przestrzeni również nie pozostaje bez znaczenia dla prawidłowego rozwoju.

Fototapeta, to jeden z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na urozmaicenie wnętrza – od salonu, przez łazienkę, kuchnię, aż po pokój najmłodszych lokatorów. Pokój dziecka można zmienić nie do poznania w zaledwie kilku krokach, rozpoczynając od wyboru fototapety, która najbardziej nas zachwyci. To prawdopodobnie najtrudniejszy etap, ponieważ w naszej ofercie przeznaczonej dla dzieci znajdziesz wiele zróżnicowanych tematycznie i wizualnie motywów graficznych.

Jakie kolory dla najmłodszych?

Dla najmłodszych, którzy dopiero zawitali w domowym zaciszu, warto wybrać fototapety o intensywnych barwach. Dzięki temu dziecko będzie z łatwością zauważało i rozpoznawało kształty, które znajdują się na wydruku.

Przy wyborze wzorów do pokoju niemowlęcego pamiętaj przede wszystkim o:

  • intensywnych barwach
  • kontraście kolorów
  • wyraźnie zarysowanych konturach.

I pamiętaj, że odpowiednio dobrana fototapeta, to doskonały sposób na aktywizowanie malucha i pobudzanie go do interakcji – a na to nigdy nie jest za wcześnie!

Czy wnętrze może być edukacyjne?

Fototapeta nie musi być jedynie elementem wystroju wnętrza, sprawiającym, że zyskuje ono wizualnie. Motywy dostępne w naszym sklepie internetowym z powodzeniem mogą spełniać również funkcje edukacyjne, budząc w dziecku ciekawość świata.

Do tej grupy deseni doskonale wpisują się fototapety z atrakcyjnymi mapami skierowanymi do najmłodszych. Dziecko może przy ich pomocy może na przykład uczyć się, jakie zwierzęta zamieszkują dane kontynenty. Jeśli fototapetę umieścimy w zasięgu ręki dziecka, tak, aby mogło swobodnie wskazywać na jej konkretne elementy, będzie z pewnością świetna zabawa dla malucha (i dorosłego)!

Nasze fototapety z mapami świata występują w rozmaitych wariantach kolorystycznych – każdy malec znajdzie coś dla siebie – a także z opisami w różnych językach:

Dostępne są też motywy wyłącznie obrazkowe, jak również wydruki w formie  obrazu do zawieszenia na ścianie dziecięcego pokoju, które są doskonałym pomysłem na prezent

Pobudź wyobraźnię dziecka!

Otoczenie, miejsce, w którym spędzamy znaczącą część dnia warto odpowiednio urządzić i poświęcić nieco czasu na zaplanowanie przestrzeni, łącznie z elementami dekoracyjnymi ścian. Dbałość o wizualne szczegóły, może mieć cudowny wpływ na rozwój kreatywności twojego dziecka, które, obserwując niecodzienne motywy, samo będzie chciało tworzyć własne wyimaginowane światy.

Jakość i bezpieczeństwo

Materiały, z których wykonane są nasze fototapety są najwyższej jakości.

Jednym z nich jest poliestrowa tkanina samoprzylepna, którą można wielokrotnie wykorzystywać i odklejać bez uszczerbku dla powierzchni, na której do tej pory się znajdowały.