Projektując wnętrza pomieszczeń biurowych, warto zatroszczyć się o to, aby pracującym w nich osobom dobrze spędzało się tam czas. To, jak będą wyglądały ściany również ma ogromny wpływ na samopoczucie pracowników, a co za tym idzie, ich zaangażowanie w pracę i produktywność.

Zbyt nachalne, pełne chaosu i intensywnych barw wzornictwo, wcale nie sprawi, że dynamika pracy zespołu wzrośnie. Wręcz przeciwnie, może zwyczajnie przytłaczać, szczególnie że najczęściej zadania wykonywane są na ekranie komputera. Dlatego też warto zadbać o to, aby otoczenie sprzyjało regeneracji wzroku i wpływało pozytywnie na nastrój panujący wśród personelu.

5 fototapet dla zmęczonych oczu:

  1. Leśny most
  2. Las we mgle
  3. Egzotyczny krajobraz
  4. Pełna roślin
  5. Wypełniona liśćmi

Zestawienie tych botanicznych, pełnych życia fototapet z doniczkową roślinnością sprawi, że pracownicy będą mogli odetchnąć, odwracając na moment wzrok od ekranu komputera.

Nie tylko pomieszczenia do pracy

Przestrzenie biurowe, to nie tylko biura. To również wszelkie kuchnie, jadalnie, łazienki, ale też sale konferencyjne czy recepcja. Każde z tych pomieszczeń zasługuje na uwagę podczas wybierania odpowiedniej fototapety. Dodatkowo miejsca takie jak kuchnia czy łazienka są narażone na silniejsze działanie wilgoci – należy o tym pamiętać podczas doboru materiału, na którym tapeta ma być drukowana i wybrać tę o wysokim poziomie odporności na czynniki mogące ją uszkodzić.

Biurowa kuchnia

Kuchnia jest miejscem, w którym często ludzie pracujący ze sobą przypadkowo się spotykają i prowadzą konwersacje niekoniecznie związane z pracą. Spędzają tu zatem całkiem sporo czasu podczas przerwy, która ma dać im chwile wytchnienia przed kolejnymi zawodowymi zadaniami. Warto zatem zadbać o to, aby wprawiał w dobry nastrój i była pełna pozytywnej energii.

Idealnie sprawdzą się energetyczne motywy owocowe:

Sala konferencyjna

To pomieszczenie ma być miejscem silnego sfokusowania na prowadzonych dyskusjach, spotkaniach, prezentacjach. Zatem powierzchnia ścian nie może być krzykliwa. Warto postawić na raczej neutralne barwy i wzory fototapet, na tle których prezentacja projektu zwyczajnie się nie zgubi.

Do sali konferencyjnej polecamy:

oraz inne oszczędne w formie desenie, dostępne w katalogu fototapet do biura.

Recepcja

Recepcja jest punktem, który powinien przykuwać wzrok zaraz po przekroczeniu progu biura. To tutaj goście i klienci rozpoczynają swoją wizytę w firmie. Dobrym rozwiązaniem będzie więc wybór fototapety o żywszych barwach, czy też zwracających uwagę wzorach. Należy jednak pamiętać, aby wciąż była ona spójna z pozostałymi pomieszczeniami biurowymi i wyposażeniem przestrzeni.

Propozycje fototapety do recepcji:

To zaledwie kilka propozycji z naszej szerokiej oferty fototapet z przeznaczeniem do pomieszczeń biurowych. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i postawienia na materiały najwyższej jakości.