Salon fryzjerski to miejsce, do którego całkiem sporo osób przychodzi zwyczajnie wypocząć, znaleźć czas tylko dla siebie w codziennym biegu. Dlatego tak ważna jest dbałość o wszystkie szczegóły wyposażenia, ale też aranżację pomieszczeń. Przecież najlepiej odpoczywa się w miejscu, które cieszy oko. 

Odpoczynek i komfort

W trosce o dobre samopoczucie klientek oraz klientów (a także swoje własne), właściwym kierunkiem jest udekorowanie ścian fototapetami o raczej oszczędnym wzornictwie i zachowaną w nienazbyt krzykliwych barwach. Wystój, również ścienny, ma być tłem, nie zaś dominować przestrzeń, w której odwiedzające ją osoby mają poczuć się zrelaksowane i wyjść z niej choć trochę wypoczęte. Wcale nie trzeba wybierać deseni w bladych i kompletnie nie rzucających się w oczy barwach. Można pokusić się o lekkie szaleństwo i puścić wodze fantazji – tylko wciąż: spójnie i bez przesady!

Oto 5 propozycji fototapet do salonu fryzjerskiego:

  1. Niebanalny kolaż
  2. Natura w luksusowym wydaniu
  3. Roślinne wzory
  4. Pociągnięcia pędzlem
  5. Nienachalna geometria

Ściany fotograficzne

Innym pomysłem na fototapetę do salonu fryzjerskiego jest wykorzystanie wzorów będących fotografiami, które tematycznie korespondują z miejscem. Można wykorzystać przygotowane już propozycje, które znajdują się w naszym katalogu fototapet do salonu fryzjerskiego https://dimuro.pl/produkt/fototapeta-fryzjerka-w-akcji/, jak również pokusić się o umieszczenie na ścianie salonu własnych zdjęć w formie plakatów.

Fotografie należy przesłać w odpowiednim formacie, muszą też być w wysokiej rozdzielczości, aby dobrze prezentowały się na ścianie. Oczywiście, przed zamówieniem udzielimy wszelkich porad, tak aby efekt był w pełni zadowalający.

Industrialne wnętrze

Jeśli salon fryzjerski znajduje się w nowoczesnym miejskim budownictwie, warto zwrócić uwagę na zachowanie harmonii pomiędzy tym, co wewnątrz do tego, co na zewnątrz lokalu. W przypadku ascetycznej i spokojnej kolorystycznie fasady budynku, dobrze sprawdzą się surowe, nawiązujące do … wnętrza. Do tego celu również śmiało można wykorzystać fototapety z oferty Tappy.pl

Pomysły na industrialną, betonową ścianę:

W zestawieniu z „betonową” fototapetą dobrze wypadną między innymi: odwzorowanie żelaznych płyt czy też fototapeta naśladująca metalową powierzchnię

Dziecięcy akcent

Jak wiemy, do fryzjera chodzą nie tylko dorośli, ale też najmłodsi. Tym ostatnim strzyżenie często wcale nie kojarzy się z relaksem – w końcu, ile można siedzieć w bezruchu! Dlatego wydzielenie w salonie fryzjerskim przestrzeni skierowanej do maluchów jest tak ważne. Pokrycie ścian motywami dziecięcymi z pewnością pomoże dziecku odnaleźć się w niecodziennej sytuacji i poddać się koniecznym zabiegom fryzjerskim bez większych przeszkód.

Oto przykładowe wzory stworzone z myślą o dzieciach:

Po więcej wzorów zajrzyj do katalogu z fototapetami do hotelu