Fototapeta jest świetnym rozwiązaniem aranżacyjnym wykorzystywanym w lokalach gastronomicznych – spełnią swoją rolę zarówno w kawiarni, jak i eleganckiej restauracji.
Dzięki wydrukom na najwyższej jakości materiałach, fototapeta przez długi czas pozostanie w nienaruszonym stanie i, tym samym, będzie zdobiła wnętrze lokalu. Odpowiednio dobrana fototapeta może również potęgować apetyt gości i sprawiać, że jedzenie smakuje jeszcze lepiej. Warto więc poświęcić chwilę na wybór wzoru, który będzie współgrał z pozostałymi elementami wystroju oraz oferowanym menu.

Na czym drukujemy fototapety?

 • lateks
 • materiał celulozowo-flizelinowy
 • flizelina
 • poliestrowa tkanina samoprzylepna.

Każdy z wyżej wymienionych materiałów sprawdzi się w lokalach gastronomicznych, jednak na szczególną uwagę zasługuje fototapeta flizelinowa pokryta dodatkowo laminatem. Dzięki warstwie uzupełniającej jest ona chroniona przed szkodliwym wpływem wilgoci oraz zadrapaniami i działaniem promieni słonecznych.

Pobudź apetyt wnętrzem

Deseniami, które na pewno sprawdzą się w kawiarnianym czy restauracyjnym wnętrzu są wszelkie przedstawienia związane z jedzeniem. Nie dość, że pięknie zdobią ściany, to mają jeszcze inny, ważny atut: pobudzają apetyt gości – a przecież bez tego nic się nie powiedzie.

Wybierając fototapetę o tematyce gastronomicznej, warto postawić na tę, która bezpośrednio nawiązuje do oferowanego menu.

Fototapeta dostosowana do rodzaju lokalu:

 1. Do lodziarni
 2. Do restauracji wegańskiej
 3. Do restauracji lub winiarni
 4. Do drink baru

Inne fototapety idealne do gastronomii

Dżungla w kawiarni

Motywem przewodnim fototapety wcale nie musi być jedzenie bądź picie, czyli elementy bezpośrednio z gastronomią związane. Jeśli masz ochotę wypełnić wnętrze roślinną dżunglą, wykorzystaj wzory czerpiące wprost z natury – wszelkie ornamenty roślinne, nawiązujące do dżungli, pełne uspokajającej zieleni powierzchnie.

Oto niektóre z dostępnych wzorów:

W takim kojącym, botanicznym otoczeniu kawa od razu smakuje lepiej. A jeśli wokół znajdą się jeszcze rośliny doniczkowe nawiązujące do tych z fototapety, przestrzeń będzie wprowadzać w jeszcze głębszy relaks.

Odrobina eleganckiej abstrakcji

Świetnym wyborem będą również wszelkie motywy abstrakcyjne, które mogą stanowić dopełnienie nienachalnego pomieszczenia pełnego prostoty. Taka fototapeta będzie doskonałą, przykuwająca wzrok kontrą – przejrzystość i dynamika mogą iść ze sobą w parze.

Abstrakcja w 4 wariantach:

 1. Abstrakcyjne plamki
 2. Minimalistyczne góry
 3. Nieco geometrii
 4. Troche futuryzmu

Po więcej zapraszamy do katalogu w szerokim wyborem fototapet do restauracji i kawiarni.