Dla pacjentów gabinetu weterynaryjnego wystój wnętrza z pewnością nie jest priorytetem, jednak mimo to ściany pomieszczenia nie muszą być blade i wiejące nudą. Przecież poza leczącymi się tu psami, kotami, świnkami morskimi i innymi domowymi zwierzakami, w gabinecie przebywają również ludzie – a najczęściej sama lekarka lub lekarz. 

Przestrzeń, w której spędzamy dużo czasu, powinna być przyjazna i nie przytłaczać bodźcami – również wizualnymi. Także na pacjentów i ich opiekunów barwy raczej stonowane będą wpływały relaksująco i uspokajająco. To niezwykle istotne, aby zadbać o swój i ich komfort. Wiemy przecież, że silny i długotrwały stres ma bardzo negatywny wpływ na samopoczucie oraz, w konsekwencji, zdrowie.

Gabinet pełen zwierząt

Z pewnością dobrym pomysłem jest udekorowanie wnętrza gabinetu fototapetą tematycznie dostosowaną do pełnionej funkcji. Sprawdzą się zatem wszelkie wzory przedstawiające różnorodną faunę – zarówno w formie fotografii, jak i rysunków bardziej fantazyjnych czy też w wariancie silnie uproszczonym.

Wybierz fototapetę do gabinetu weterynaryjnego:

Jeśli nie fototapeta w zwierzęta, to co?

Jednak motyw animalny wcale nie jest koniecznością – równie dobrze można postawić na wzory niezwiązane bezpośrednio ze światem zwierząt, które będą tworzyły spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia gabinetu.

Kojąca roślinna dżungla

Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie fototapet z motywami florystycznymi, które uprzyjemnią przebywanie zarówno w pracy, jak i na wizycie. Będą bezpieczną i praktyczną alternatywą dla żywych roślin, które w gabinecie weterynaryjnym nie powinny się znajdować.

Bezpieczne rośliny do gabinetu weterynaryjnego:

Jeśli nie fauna ani flora, to może wzory nawiązujące do ubarwienia zwierząt? Tutaj również jest w czym wybierać:

W wersji klasycznej (z nutą nowoczesności)

Można również postawić na klasyczne wzory, które nie będą w żaden sposób dominować nad pozostałymi elementami oraz ścianami gabinetu weterynaryjnego. Fototapeta może na przykład imitować Białą ceglaną ścianę, która doda pomieszczeniu elegancji.

Ciekawie prezentują się też fototapety naśladujące różne rodzaje papieru, dodając nowoczesnego sznytu:

Więcej propozycji czeka na ciebie

Powyżej znajdują się jedynie przykładowe propozycje fototapet, które oferujemy. Warto odwiedzić zakładkę z fototapetami proponowanymi do gabinetu weterynaryjnego Motywów jest naprawdę dużo i są niezwykle różnorodne. Dodatkowo są wykonane z najwyższej jakości surowców. W gabinecie weterynaryjnym doskonałym materiałem będzie fototapeta flizelinowa pokryta dodatkowo laminatem, który tworzy warstwę ochronną.

Niezawodnie zabezpiecza przed:

  • Działaniem wilgoci
  • Zadrapaniami
  • Promieniami słonecznym

Dzięki takiej ochronie, fototapeta posłuży w gabinecie naprawdę długo. Niestraszne będą jej kocie pazurki ani częsta dezynfekcja powierzchni!